Scroll Top

Sanallaştırma

BT altyapınızı basitleştirin! Uygulama ve veri kullanımını kolaylaştıran, mevcut sunucu altyapılarından maksimum verim ve performans almayı sağlayan sanallaştırma çözümlerimiz ile yatırım, işletme ve yönetim maliyetlerinizi ciddi oranlarda düşürebilirsiniz.
 • Sunucu Sanallaştırma
 • Masaüstü Sanallaştırma
 • Uygulama Sanallaştırma

Sunucu Sanallaştırma

Sunucularınızın gerçek potansiyelini ortaya çıkarın!

Günümüzde sanal platforma taşınmayan sunucuların büyük çoğunluğu gerçek kapasitelerinin çok altında çalışıyor. Buna rağmen, yeni sunucu yatırımları da devam ediyor. Sonuç ise, gerçek ihtiyacın üzerinde sunucu adedi, karmaşıklaşan yönetim ve artan sahip olma maliyeti!

Birçok fiziksel sunucuyu, tek bir fiziksel sunucu üzerinde çalışan sanal sunucular olarak konsolide ederek, sunucu kaynaklarınızı çok daha efektif kullanabilirsiniz.

Sunucu Sanallaştırma Size Ne Sağlar?

 • Sunucularınızı iş önceliklerinize göre konsolide edebilirsiniz
 • Anlık olarak CPU, bellek ve I/O bileşenlerini sistemler arasında paylaştırabilirsiniz
 • Sunucu yatırım ve barındırma maliyetlerinizi ciddi oranda düşürebilirsiniz
 • Donanım güncellemelerini, yama seviyelerini ve uygulama dağıtımını kolayca yapabilirsiniz
 • Donanım kaynaklı servis kesintilerinin önüne geçebilir kolayca işsürekliliği sağlayabilirsiniz
 • Sunucu yönetim, işletim, bakım ve sahip olma maliyetlerinizi düşürebilirsiniz

Sunucularınız “Daha Fazlasını” Vadediyor!

Müşterilerimizin, sunucu kapasitelerini en yüksek verimle kullanabileceği, merkezi yönetim ile tüm sunucularını tek bir merkezden izleyebileceği doğru sanallaştırma çözümlerini projelendiriyor ve hayata geçiriyoruz. Müşterilerimize, kendi özel bulutlarını (private cloud) kurmalarını sağlayan çözümler sunuyoruz.

Sunucularınızın, gerçek kapasitesini kullanın.

Masaüstü Sanallaştırma

Başarısı kanıtlanmış ölçeklenebilir çözümlerle, performansınızı ve

verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Teknoser Masaüstü Sanallaştırma Çözümlerini Kullanmak için En Az 5 Nedeniniz Var:

 • Masaüstü yönetim, destek ve bakım maliyetlerinizi %40 oranında düşürebilirsiniz
 • Güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerinizi kolayca sağlayabilirsiniz
 • Donanım ve uygulama erişilebilirliğini sağlayarak iş sürekliliğinizi artırabilirsiniz
 • İşletim sistemi geçişlerini ve uygulama dağıtımını hızlıca yaparak işletme verimliliğinizi artırabilirsiniz
 • Altyapı yatırımlarınızı konsolide ederek, donanım ve yönetim maliyetlerinizi ciddi şekilde düşürebilirsiniz

Çözüm Önerimiz

Masaüstü sanallaştırma çözümlerimiz, BT yöneticilerine daha kolay yönetim, daha güvenli altyapılar ve daha hızlı uygulama dağıtım fırsatı sunuyor. Yönetilen bir hizmet olarak sunduğumuz masaüstü sanallaştırması ile sürekli değişen kullanıcı ihtiyaçlarına çok daha hızlı cevap verebilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarlarının sanallaştırılmasını, veri merkezine taşınmasını, ardından son kullanıcılara LAN veya WAN üzerinden sunulmasını, Provisining teknolojisi ile disk imajlarını sanal masaüstleri arasında paylaştırmasını sağlıyoruz. Masaüstü sanallaştırma teknolojisi ile binlerce masaüstü sistemi tek bir imaj kullanılarak kolayca yönetebilirsiniz.

Uygulama Sanallaştırma

Uygulama dağıtımı, güncelleme ve güvenlik karmaşasından kurtulun!

Artan kullanıcı, uygulama ve cihaz sayısı nedeniyle uygulama dağıtımı ve kontrolü giderek zorlaşıyor. Bu zorlukların üstesinden gelebilmek için uygulama sanallaştırma teknolojileri farklı fırsatlar sunuyor. Uygulamalarınızı, kullanıcı bilgisayarlarına yüklemeden, güncel ve güvenli bir şekilde, hizmet olarak dağıtabilirsiniz. Uygulama sanallaştırma teknolojileri ile yatırım, destek ve insan maliyetlerini düşürürken, verimlilik, performans ve veri güvenliği gibi konularda da hız ve esneklik sağlayabilirsiniz.

Teknoser olarak uygulamaların masaüstü veya mobil kullanıcılara tek bir merkezden dağıtılmasını sağlayan uygulama sanallaştırma teknolojilerini projelendiriyoruz. Uygulama sanallaştırma çözümlerimiz, iş sürekliliği ve felaket önleme stratejilerinizin de önemli bir bileşeni olacaktır.